Čaká vás business trip? 5 odporúčaní od zanietených cestovateľov

Čaká vás business trip? 5 odporúčaní od zanietených cestovateľov

Úvod

Služobné cesty sú neoddeliteľnou súčasťou moderného podnikania. Avšak, bez správnej prípravy a organizácie môže byť každá cesta stresujúca a neefektívna. V tomto článku vám prinášame 5 odporúčaní, ktoré vám pomôžu byť efektívnejší a pohodlnejší na vašej nasledujúcej služobnej ceste.

1. Príprava a organizácia pred cestou

Business Carry-On

Investujte do ľahkého a kompaktného príručného batožinového kufra. Hľadajte taký, ktorý má štyri kolieska a spĺňa štandardné rozmery príručnej batožiny.

Rozmery príručného kufra sa môžu líšiť v závislosti od leteckej spoločnosti, ale najbežnejšia maximálna veľkosť, ktorú akceptuje väčšina leteckých spoločností, je 56 x 36 x 23 cm, vrátane všetkých rúčok a koliesok. Tento rozmer je navrhnutý tak, aby sa kufor zmestil do horného úložného priestoru v lietadle. Využite balíkovacie kocky na ešte lepšiu organizáciu vašich vecí. Tieto kocky vám pomôžu oddeliť oblečenie od elektroniky a iných potrebných vecí.

Digitálna peňaženka

V dnešnej dobe je digitálna peňaženka takmer nevyhnutnosťou. Umožní vám mať všetky vaše platobné karty, zdravotné karty, vernostné karty a boarding passy v digitálnej forme. Väčšina leteckých spoločností dnes už akceptuje letenky v Apple Wallet alebo Google Wallet. Je to rýchly a bezpečný spôsob organizácie, ktorý vám ušetrí čas aj nervy. 

2. Plánovanie a rezervácia

Letisková aplikácia

Stiahnite si aplikáciu vašej leteckej spoločnosti ešte pred odchodom z domu. Ušetrí vám to čas na letisku a poskytne vám digitálny palubný lístok a aktuálne informácie o vašom lete. Tieto aplikácie často obsahujú aj mapy letísk, informácie o počasí a ďalšie užitočné funkcie.

Rezervácia dopravy

Naplánujte si dopredu aj dopravu z letiska na miesto ubytovania. Či už preferujete taxi, verejnú dopravu alebo služby ako Uber, vždy je lepšie mať jasný plán. V zásade platí že v USA a v Európe funguje Uber, v Ázijských krajinách zase Grab.

3. Cestovné poistenie a doklady

Univerzálny cestovný adaptér

Nie je nič horšie, ako prísť do hotela a zistiť, že nemôžete nabíjať svoje zariadenia. Univerzálny cestovný adaptér je preto nevyhnutný. Tento adaptér má vstupy pre rôzne typy zásuvok a ušetrí vám čas aj energiu. 

Cestovné poistenie

Nekupujte si cestovné poistenie na poslednú chvíľu. Skúmajte rôzne ponuky a vyberte si také, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Odporúčame poistenie, ktoré pokrýva aj zdravotné výdavky a storno cesty. My v TripSime odporúčame poistenie od SafetyWing ktoré je známe svojou jednoduchou online registráciou, transparentnosťou a zákazníckou podporou, ktorá je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poistenie SafetyWing je často obľúbenou voľbou pre digitálnych nomádov, pracovníkov na voľnej nohe a ďalších, ktorí potrebujú flexibilné a cenovo dostupné krytie vždy, keď cestujú.

SafetyWing


4. Výber vhodného ubytovania a stravovania

Cestovný vankúš

Kvalitný spánok je na služobných cestách kľúčový. Investujte do dobrého cestovného vankúša, ktorý vám poskytne potrebnú oporu pre krk a bude sa ľahko skladovať.

Stravovanie

Výber stravovania je tiež dôležitý. Skúmajte možnosti v okolí vášho ubytovania a vytvorte si stravovací plán. Vždy je dobré mať pri sebe aj nejaké zdravé snacky na prípadné núdzové situácie.

5. Cestovanie a komunikácia na business tripe s eSIM

Použitie eSIM

eSIM je malá pamäťová karta zabudovaná priamo do hardvéru vášho smartfónu. Funguje ako fyzická SIM karta a pripája vás k mobilnej sieti, ale funguje 100% digitálne. Umožňuje vám ľahko sa pripojiť k miestnej sieti po prílete, bez toho, aby ste museli hľadať predajcu SIM kariet alebo sa obávať roamingových poplatkov.

Komunikácia

V dnešnej dobe je komunikácia kľúčová. S eSIM môžete využívať rôzne komunikačné platformy ako Slack, Zoom alebo Skype bez obáv o vysoké náklady na dáta.Záver

Služobná cesta nemusí byť stresová, ak ste dobre pripravení. S týmito 5 odporúčaniami budete pripravení na akúkoľvek výzvu, ktorú vám služobná cesta prinesie.

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.