Rodinná dovolenka v Európe: 3 podceňované destinácie, ktoré si zamilujete (a vaše deti tiež!)

Rodinná dovolenka v Európe: 3 podceňované destinácie, ktoré si zamilujete (a vaše deti tiež!)

Európa je plná prekvapení a tieto tri krajiny sú toho dôkazom. Pripravte sa na objavovanie nedotknutej prírody, historických miest a pohostinnosti, ktorá vás zahreje pri srdci. S praktickou eSIM kartou budete mať internet a spojenie s blízkymi vždy po ruke.

1. Albánsko: Skrytý klenot Jadranu

Albánsko, často prehliadaný sused Grécka, je krajinou plnou kontrastov. Nájdete tu nádherné pláže s krištáľovo čistou vodou, impozantné pohoria, starobylé mestá a lahodnú kuchyňu.

Čo ponúka Albánsko pre rodiny s deťmi:

 • Pláže: Bezpečné pláže s pozvoľným vstupom do mora, ideálne pre najmenších.Odporúčame napríklad Ksamil s tyrkysovou vodou a bielym pieskom.
 • Vodné športy: Možnosti šnorchlovania, potápania, kajakovania a paddleboardingu.
 • Turistické trasy: Prechádzky nádhernou prírodou národného parku Llogara alebo výstup na horu Dajti s výhľadom na Tiranu.
 • Historické pamiatky: Navštívte rímske ruiny v meste Butrint, zapísané na zozname UNESCO, alebo starobylé mesto Gjirokastër s kamennými domami a impozantným hradom.
 • Tradičné dedinky: Objavte čaro albánskych dedín, ako napríklad Theth v srdci Albánskych Álp, kde môžete zažiť autentickú atmosféru a ochutnať miestne špeciality.

Zaujímavé aktivity pre rodiny v Albánsku:

 • Plavba loďou po Skadarskom jazere: Najväčšie jazero na Balkáne je domovom mnohých druhov vtákov a rýb.
 • Návšteva mesta Berat: Prezývaný "mesto tisícich okien", Berat je známy svojou jedinečnou architektúrou a historickým centrom.
 • Ochutnávka miestnych špecialít: Neodíďte z Albánska bez toho, aby ste ochutnali tradičné jedlá ako tavë kosi (jahňacie mäso zapečené s jogurtom) alebo byrek (slaný koláč s rôznymi náplňami).

Ubytovanie a strava v Albánsku:

V Albánsku nájdete širokú škálu ubytovania pre rodiny, od cenovo dostupných penziónov a apartmánov až po luxusnejšie hotely. Miestna kuchyňa je chutná, zdravá a cenovo výhodná.

Pripojenie a dáta v Albánsku:

 

eSIM do Albánska nájdete tu v rôznych datových balíkoch. Najobľúbenejši dátový balík je  eSIM - Albánsko 6GB 15 dní

2. Čierna Hora: Perla Balkánu

Čierna Hora je malá krajina s veľkým srdcom. Ponúka úchvatnú prírodu, od vysokých hôr až po hlboké kaňony a azúrové pobrežie.

Čo ponúka Čierna Hora pre rodiny s deťmi:

 • Národné parky: Durmitor, Biogradska Gora a Lovćen ponúkajú nádhernú prírodu,turistické chodníky, cyklotrasy a rafting na rieke Tara.
 • Stredoveké mestá: Kotor, Budva a Ulcinj vás očaria svojimi úzkymi uličkami,historickými pamiatkami a hradbami.
 • Pláže: Čierna Hora má krásne pláže s pozvoľným vstupom do mora, ideálne pre deti. Odporúčame napríklad pláž Mogren v Budve alebo Velika Plaža v Ulcinji.
 • Rodinné penzióny a reštaurácie: Mnoho ubytovacích zariadení a reštaurácií je prispôsobených potrebám rodín s deťmi.

Montenegro eSIM - KotorZaujímavé aktivity pre rodiny v Čiernej Hore:

 • Túra v národnom parku Durmitor: Objavte krásy Čiernej Hory pešo alebo na bicykli.
 • Návšteva historického mesta Kotor: Prejdite sa úzkymi uličkami, navštívte katedrálu sv. Tripuna a vychutnajte si výhľad z mestských hradieb.
 • Kúpanie na pláži Jaz: Táto dlhá piesočnatá pláž je ideálna pre rodiny s deťmi.

Ubytovanie a strava v Čiernej Hore:

V Čiernej Hore nájdete rôzne možnosti ubytovania pre rodiny, od apartmánov a víl až po hotely s all inclusive službami. Miestna kuchyňa je ovplyvnená stredomorskou a balkánskou kuchyňou a ponúka veľa chutných jedál pre všetky chute.

Pripojenie a dáta v Čiernej Hore:

Čierna Hora ako jeden z mála operátorov má dátove balíčky o výške 500GB a 1TB. Tieto dátove báličky nájdete aj v našej ponuke tu - eSIM Čierna Hora

3. Severný Cyprus: Ostrov plný prekvapení

Severný Cyprus je menej známa časť ostrova, ktorá si však zaslúži vašu pozornosť. Nájdete tu krásne pláže, starobylé hrady a kláštory, a príjemnú atmosféru.

Čo ponúka Severný Cyprus pre rodiny s deťmi:

 • Pláže: Dlhé piesočnaté pláže ideálne na stavanie hradov z piesku, napríklad pláž Golden Beach alebo pláž Escape.
 • Historické pamiatky: Hrad sv. Hilariona, opátstvo Bellapais a mesto Famagusta s benátskymi hradbami sú len niektoré z mnohých historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť.
 • Vodné parky a zábavné centrá: Pre deti je tu pripravených niekoľko vodných parkov a zábavných centier.
 • Miestna kuchyňa: Ochutnajte miestne špeciality ako kleftiko (pečené jahňacie mäso) alebo halloumi (syr).

Zaujímavé aktivity pre rodiny na Severnom Cypre:

 • Prehliadka hradu sv. Hilariona: Tento impozantný hrad ponúka nádherný výhľad na okolie.
 • Relax na pláži Golden Beach: Táto dlhá piesočnatá pláž je ideálna pre rodiny s deťmi.
 • Návšteva mesta Famagusta: Toto historické mesto má veľa čo ponúknuť, od benátskych hradieb po mešitu Lala Mustafa Pasha.

Ubytovanie a strava na Severnom Cypre:

Na Severnom Cypre nájdete širokú škálu ubytovania, od cenovo dostupných apartmánov až po luxusné hotely. Miestna kuchyňa je zmesou tureckej a gréckej kuchyne a ponúka veľa chutných jedál.

 Pripojenie: eSIM – váš cestovný parťák : Pre Severnú čast Cypru funguje naša eSIM - Turecko ale treba dať pozor nakoľko na Severnom cypre nie je dostavaná 4G infraštruktúra a preto na väčšine miest budete mať iba 3G.

Objavte čaro Balkánu s rodinou

Albánsko, Čierna Hora a Severný Cyprus sú tri európske destinácie, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Ponúkajú všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku: krásnu prírodu, bohatú históriu, chutnú kuchyňu a množstvo aktivít pre všetky vekové kategórie. A s praktickou eSIM kartou budete mať celý svet na dosah ruky.

Späť na blog

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené.